Wybierz najlepszą agencję marketingową!

Posted on 17/09/2021 9:23am

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do sieci chroni agencje interaktywne przed skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski płyną z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w Stanach Zjednoczonych. Krajowe analizy potwierdzają ten trend – reklama w internecie, jako jedyny segment w rynku reklamowym, odnotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.


E-handel
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Badania ze Stanów Zjednoczonych niezbicie dowodzą pogorszenia się sytuacji agencji marketingowych. 87% badanych firm odczuwa negatywny wpływ kryzysu na ich działalność. Niektóre z nich - 7% potwierdza, że kryzys oddziałuje na ich sytuację pozytywnie. Tylko co 20. badana firma nie odczuwa żadnej korelacji między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega badania marketingowe firmy.

Za promocją w internecie stoi łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, prezes jednej z największych w Polsce agencji specjalizujących się w marketingu internetowym - Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo dynamicznie. Dodanie do oferty wydawców mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na szybką ocenę efektywności tego typu działań. Czasem okazują się one skuteczniejsze i tańsze od klasycznej reklamy w TV czy prasie.

firma
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Krajowe analizy odzwierciedlają trendy w USA dotyczące internetowych form promocji. Według badania domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r.

Poznaj mój serwis (https://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne) - należy kliknąć na umieszczony niżej link i w tekście można poznać dodatkowe informacje na ten ciekawy temat.

krajowy rynek reklamy zmniejszył się o 160 mln zł, czyli prawie o 10% w stosunku do I kwartału 2008 r. Jedynie reklama internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2009 r.

Nie możemy zezwolić na to, żebyś nie poznał wszystkich szczegółów na wybrany temat. Namawiamy więc do nowego wątku. W nim czeka na Ciebie istotna treść (http://www.zpewskarzysko.pl/).

Analiza domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze korzystniejsza dla sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku.

Prognozy potwierdza praktyka agencji marketingu internetowego:
- Krajowych agencji specjalizujących się w marketingu w wyszukiwarkach kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z - Zainteresowanie linkami sponsorowanymi oraz pozycjonowaniem nie maleje. Po pierwszym półroczu obsługujemy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co przekłada się na ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych firm SEO/SEM, z którymi mamy kontakt - skomentował szef Artefakt.

Tags: budżet, agencja, seo, badania marketingowe