W którym momencie wypada wymienić starą instalację elektryczną na nowiuteńką?

Posted on 13/09/2020 8:23am

Stare instalacje elektryczne są dzisiaj uznawane za niewiele bezpieczne, ponieważ grożą porażeniem elektrycznym i nawet pożarem. Jeśli mieszkamy w domu, jaki posiada stare instalacje elektryczne, to warto zastanowić się nad wymianą takich instalacji na nowiuteńkie, w szczególności, jeśli korzystamy z wielu dzisiejszych urządzeń. Nim zabierzemy się za wymianę instalacji elektrycznej, winniśmy skorzystać z pomocy kompetentnego elektryka.

instalacja elektryczna
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Powinien on oszacować stan starej instalacji elektrycznej, zbadać czy przewody Szczecin () kwalifikują się do wymiany, oraz także sprawdzić tablicę rozdzielczą, funkcjonowanie obrony przeciwpożarowej, oraz także puszki przyłączeniowe. Mało tego rzetelny elektryk winien także uczynić pomiary rezystancji izolacji. Jeżeli instalacja elektryczna w naszym domu ma przeszło 20 lat, to najlepiej będzie wymienić ją na nową - jeśli nie całą, to co najmniej parę jej elementów. Pamiętajmy, iż instalacja elektryczna ma duży wpływ na bezpieczeństwo lokatorów, wobec tego pewnie nie winniśmy lekceważyć jej wymiany.Posiadając starą instalacje(polecamy getmon) elektryczną, pożądane byłoby zwrócić uwagę na przewody oraz bezpieczniki, jeżeli są starego typu - należy wymienić je na nowiuteńkie. Należałoby zastanowić się też nad tym, czy nie powiększyć liczby odbiorników przez wykonanie nowiuteńkich obwodów oraz - w wypadku braku miejsca - wymiany rozdzielnicy. Jeżeli mamy w domu mnogość nowomodnych urządzeń, które absorbują dużo prądu, to należałoby podłączyć je do nowych, osobnych obwodów.

Wszelkie konieczne towary i artykuły elektryczne Szczecin, odnajdziemy w sklepach elektrycznych - zarówno tych stacjonarnych, jak też internetowych (to jest jeden z nich). Pożądane byłoby precyzyjnie poznać się z naszą starą instalacją elektryczną oraz ustalić, które części potrzebnie powinniśmy wymienić na nowiutkie. Potem poszukajmy stosownych części elektrycznych w Necie czy wybierzmy się do sklepu stacjonarnego z takimi towarami.

Tags: elektryk, bezpieczniki, pomiary rezystancji izolacji