W jakim kierunku może się rozwinąć rynek smartfonów, z jakich powodów te urządzenia są tak popularne.

Posted on 26/08/2018 7:17am

Jeszcze przed dwudziestu laty nikt nie mógł przypuszczać, jak rozwinie się rynek telefonów. Królowały wówczas ogromne, mało poręczne aparaty, jakie nie dość że były bardzo drogie, to poza dzwonieniem niewiele więcej mogły zaproponować. Technologiczny rozwój przyczyniał się do zmniejszenia rozmiarów sprzętu, lecz dopiero wynalazek firmy Apple spowodował, że świat telefonów komórkowych wygląda dzisiaj tak jak wygląda. Jedną rzecz trzeba przyznać, szef tej firmy to był wizjoner, i wiedział jak swoje wizje wcielić w życie.
application
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Jedną z takich wizji wykorzystał w zupełnie nowym urządzeniu, jakie zamiast klawiatury miał zupełnie inne rozwiązanie, czyli ekran dotykowy. Cały sprzęt złożony był właśnie z ekranu, obudowy i całej elektroniki w środku. Świat na początku sceptycznie podchodził do tej nowinki, lecz tak naprawdę wszystko ocenili klienci. Urządzenia z ekranem dotykowym zaczęły być symbolem prestiżu, więc zainteresowanie nimi zaczęło rosnąć w szybkim tempie.Niewiele czasu później inne firmy zaczęły dostrzegać możliwości, jakie miały w sobie smartfony, bo właśnie w taki sposób nazwano te telefony, i świat zaczął być zalewany nowym sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów rozwija się w bardzo dynamiczny sposób, tak naprawdę zwykłe telefony (https://www.maxcom.pl/pl/21-telefony-stacjonarne) już kilka lat temu utraciły swoją pozycję. A same smartfony są obecnie potężnymi komputerami, o możliwościach i parametrach znacznie przewyższających kilkunastoletnie komputery. Obecnie na rynku funkcjonują dwie rodziny smartfonów, czyli sprzęt opierający się o system operacyjny Apple i Android.


Smartphone
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Chce je gonić Windows ze swoim okienkowym systemem, ale póki co mocno pozostaje z tyłu. Popularność smartfonów wzięła się również z tego, że zapewniają one mnóstwo rozrywki a także w wielu przypadkach i pracy. Oferowane współcześnie aplikacje na smartfony to bardzo zaawansowane programy, przez co cieszą i graczy i ludzi chcących pracować na tym sprzęcie. Patrząc na dynamikę rozwoju rynku smartfonów spodziewać się można, że wkrótce telefony (www.maxcom.pl/pl/51-strong-telefony-wzmocnione) klawiszowe to będzie zabytek.

Tags: Windows, telefony, rynek, Urządzenia