W jaki sposób poszukiwać informacji w internecie, żeby znaleźć te bardziej wartościowe? Jak można to robić?

Posted on 18/10/2019 11:07am

Obecnie nie istnieje problem odszukaniem ważnych dla nas informacji, czy to do spraw zawodowych czy prywatnych. Wszystko za sprawą internetu, jaki daje ogromną ilość stron internetowych, gdzie można znaleźć różnego rodzaju, potrzebne w danej chwili informacje. Dzisiaj pojawia się jednakże inny problem. Otóż, w jaki sposób ogarnąć te wszystkie dane, w jaki sposób oddzielić dobrej jakości, posiadające dużą wartość strony od tych mniej istotnych, jakie nie oferują nazbyt wielu ciekawych i przydatnych informacji?

Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
To też w przyszłości okaże się sprawą najważniejszą, żeby w natłoku całej masy różnego rodzaju informacji otrzymać te, jakie przynoszą rzeczywistą wartość. Każdy bowiem może wpisać w wyszukiwarce zapytanie, co to jest definicja sportu (przeczytaj ten wpis), ale czy znajdzie faktycznie dobrą definicję, czy raczej okaże się to zbyt okrojone? To jest niezwykle ważne i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę szukając pracowników, którzy będą potrafili znaleźć informacje, jakie przynoszą korzyści całej firmie. Takie informacje są na wagę złota, ponieważ dzięki nim możemy planować, organizować, przewidywać przyszłe zdarzenia.

Za ich sprawą będziemy mogli stworzyć strategię, przewidzieć kryzysy oraz właściwie na nie reagować. To nie do przecenienia. W ostatnich latach jednocześnie zmienia się marketing, który tym bardziej w internecie ma wciąż większy wpływ na funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa.Obecnie coraz bardziej powszechny staje się marketing narracyjny (więcej informacji tutaj), to znaczy dotyczący tworzenia odpowiedniej narracji, historii, która pomaga firmie w zdobyciu klientów. Coraz większa ilość firm wdraża tak zwane reguły storytellingu, czyli zamiast agresywnej akcji sprzedażowej tworzy się historię, jaka jest śledzona z uwagą. Ludzie wolą to zdecydowanie aniżeli suchą ofertę, która ma na celu tylko sprzedaż.

To już nie robi na ludziach wrażenia. Również inne typu marketingu, szczególnie buzz marketing to znacznie efektywniejszy sposób na powiększenie sprzedaży i rozpoznawalności marki niż zwykła tradycyjna forma sprzedaży (zapoznaj się z tym artykułem). Ludzie lubią bowiem słuchać ciekawych historii, a do tego lubią jak się ich zaskakuje, a takie rodzaje marketingu rzeczywiście to oferują.

Tags: Internet, strony internetowe, wyszukiwarka, marketing