W jaki sposób odratować zalany smartfon

Posted on 22/06/2018 10:56am

Jak uchronić zalany smartfon? Czy urządzenie po kontakcie z wodą możemy włączyć? Kiedy smartfon wpadnie do wody, nie znaczy to zaraz, że jest do wyrzucenia. Kilka przemyślanych działań może odratować twego smartfona. Nawet jeżeli został wyprany w pralce wraz z twoimi dżinsami.
Urządzenia
Author: LeanForward lf
Source: http://www.flickr.com
Ile razy już słuchałem o komórce, która zamiast w kieszeni ląduje w klozecie... . Zatopienie smartfona albo innego sprzętu elektronicznego (zalana klawiatura w laptopie, głośniki albo monitor), są niezwykle częstym przypadkiem. Dołóżmy jeszcze, iż nadzwyczaj przykrym. Nosimy przy sobie coraz to kosztowniejsze smartfony. Te jednakże niezmiennie narażone są na niszczące działanie wody. A niesprzyjający może być - bez odpowiedniej ochrony - nawet bardziej natężony deszcz. Co zrobić w podobnym razie? (Asortyment sklepu mselektronik) Pierwsza zasada nie będzie odkrywcza, mianowicie - nie wpadać w panikę. W takiej chwili to najgorsze, co można uczynić. Mimo, że kontakt smartfona z płynem jest dla niego dotkliwy, jeszcze nie wszystko utracone. Bez pośpiechu i sprawnie trzeba ulokować smartfon w suchym miejscu. Nie mniej zła w takiej chwili będzie bezczynność oraz załamywanie rąk. Jedyna alternatywa którą masz, to kosztowna wymiana. Warto zatem działać, gdyż w takowej sytuacji nie będzie już nic do stracenia. Nie zastanawiaj się zbyt długo. Ogromnie ważne jest szybkie oraz rzeczowe działanie. Elementy elektroniczne są ogromnie wrażliwe na wilgotność (MS elektronik).

Najważniejsza zasada to - nie próbować włączać i ładować zamoczonego telefonu. Teraz przechodzimy do rozdzielenia użytkowników na właścicieli "wymyślnych cacuszek" i "zwykłych komórek". (te ostatnie łatwiej "rozebrać") Późniejszy krok to bowiem jak najszybsze wyjęcie akumulatorka. Szybkie odłączenie energii pozwala uniknąć następnych dotkliwych awarii. Najlepiej wyjąć też kartę sim i kartę pamięci. W tym momencie przechodzimy do "gwoździa programu", a więc ryżu. O ile nie masz akurat minimum dwu szklanek tegoż produktu, warto w tej chwili przespacerować się do sklepu.Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Przez te parę minut, w których sprzęt jest już wyłączony, nic więcej się mu nie stanie. Gdy już zaopatrzysz się w odpowiednie komponenty kucharskie, znajdź dużą miskę ewentualnie plastykowy pojemnik kuchenny, (najlepiej aby miał przykrywkę). Wsyp do niego tyle ryżu, by w środku zmieścił się jeszcze telefon, przykrywka jak też bateria. Umieść komponenty w środku i zamknij całość, najodpowiedniej na 24 godziny (niektórzy zalecają pozostawić całość wewnątrz nawet na 3 doby).

Tags: urządzenie, telefony