Stopniowo powinniśmy zacząć wypełniać pit 2014

Posted on 29/08/2018 2:16pm

Zawsze z rozpoczęciem roku kalendarzowego należy rozliczać się z zarobków, które udało nam się pozyskać w roku minionym, więc i tym razem nie jest inaczej. Powoli powinniśmy rozmyślać już o wypełnieniu zestawienia za ubiegły rok, tak aby móc jak najszybciej wysłać pit 2014, ponieważ kiedy robimy to przed kolejnymi, to mamy szansę prędzej otrzymać nasz zwrot pieniędzy.
podatki
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo im prędzej zabierzemy się za wypisywanie tego rozliczenia, tym spokojniej będziemy mieli szansę to wszystko robić, a więc minimalne będzie prawdopodobieństwo, że zrobimy gdzieś błąd i będziemy zmuszeni do niego składać wyjaśnienie. Do wypełnienia mimo wszystko jest trochę rubryk i nie warto się z tym wszystkim spieszyć, gdyż wtenczas łatwo jest wpisać dane nie tam gdzie się powinno.

W tym okresie księgowe proponują swoją wiedzeobliczymy Twoje podatki
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dla niektórych ludzi wypisanie pita jest tak trudną czynnością, że nawet boją się myśleć, że będą musieli to zrobić. Na szczęście w sieci jest sporo darmowych programów z których możemy używać, by taki pit wypisać, gdzie system sam będzie za nas wyliczał całkowite wartości, równocześnie także nie zezwalając nam na pominięcie jakiegoś istotnego okienka. Kiedy jednak wciąż nie jesteśmy przekonani do własnoręcznego wypisywania tego rozliczenia, to należy powiedzieć, że dużo księgowych w tym czasie oferuje swoją pomoc. Ma szansę ona kończyć się na sprawdzeniu już wypełnionego przez nas pita, ale także może polegać na wypisaniu go od początku do końca, istotne jedynie byśmy trafili na odpowiednią osobę, która rzeczywiście się na tym zna oraz nie będzie posiadała trudów z najmniejszymi ulgami, które nam się należą.
Nie mamy szansy zapomnieć o najmniejszym źródle zarobku

W czasie robienia zestawienia za zeszły rok nie możemy zapomnieć o najmniejszym źródle zarobku. Kiedy popracowaliśmy dorywczo, lub zarobiliśmy pieniądze gdzieś poza podstawowym źródłem zarobkowania to też powinniśmy je wykazać w takim zestawieniu. Jedynie wtedy będziemy mieli odpowiednio wypisane rozliczenie oraz będziemy wiedzieli, że nie oszukujemy państwa.

Tags: księgowa, rozliczenie, pieniędze