Sterylizator parowy Euroklav doskonały do gabinetów lekarskich.

Posted on 10/02/2019 8:19am

W chwili obecnej jednym z najlepszych sposobów odkażania, który spełnia wymogi, jest autoklaw, czyli sterylizator parowy. Teraz nie tylko gabinety do zabiegów, ale również lekarskie i kosmetyczne winny posiadać tego typu urządzenie. Za sprawą 100% jałowości przyrządów medycznych, autoklaw gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów oraz obsługi. Sterylizator parowy jest wykonany z najlepszych jakościowo materiałów, co sprawia, że będzie idealnie funkcjonował przez długi okres.

Sterylizator
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com
Sterylizator parowy - Euroklav został zaprojektowany dla lekarzy specjalistów oraz praktyk lekarskich, dokonujących zabiegów operacyjnych, dla placówek medycznych oraz ambulatoryjnych salonów zabiegowych. Przeznaczony jest do odkażania instrumentów prostych, porowatych, materiałów sztucznych, gum, tworzyw szklanych.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie ciekawy oraz masz ochotę uzyskać większą ilość danych na omawiany temat, to pojawiła się oryginalna wiadomość (https://www.dronlandia.pl/dron-spark), którą warto zobaczyć.

Drzwi komory otwierane i zamykane są za pomocą dużego uchwytu. Gwarantuje on bezpieczne i proste otwieranie i zamykanie drzwi. Mechanizm pracuje niezwykle gładko i lekko, dzięki czemu obsługa nie sprawia żadnego problemu (wejdź tutaj).

Euroklav (warto zobaczyć) posiada program szybki w celu dezynfekcji narzędzi do natychmiastowego użycia. Po zadziałaniu podgrzewania wstępnego, możliwa jest dezynfekcja nieopakowanych instrumentów w ciągu 15 minut.

Czy rozpatrywana kwestia żywo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://www.f1symulator.pl/) podobne artykuły.

Euroklav posiada 4 programy sterylizacyjne i 2 programy testowe . Obok już opisywanego szybkiego programu, urządzenie dysponuje 2 programami do wyjaławiania opakowanych i nieopakowanych narzędzi jaki i programem ochronnym dla łagodnej sterylizacji instrumentów w szczególności wrażliwych na temperaturę wyższą niż 120°C. Za pomocą programu testowego, można zawsze w praktyce medycznej sprawdzić i udokumentować funkcjonalność sterylizatora. Euroklav posiada system jednorazowego zużycia wody, co zapewnia, że użyta woda nie jest ponownie używana, ale automatycznie opróżniania.

Instrumenty medyczne używane w dentystyce, ginekologii tudzież laryngologii są z reguły mało skomplikowane, gładkie, a ich długość nie przekracza 0,7 m, natomiast średnice wewnętrzne kanałów nie są mniejsze niż 2 mm. Dla tego typu narzędzi medycznych najdogodniejszym rozwiązaniem jest autoklaw klasy S. Spełnia on wymogi normy europejskiej EN 13060-4, która ma wysokie wymogi, nie tylko odnośnie ewakuacji powietrza przed cyklem dezynfekcji, ale także względem suszenia wsadu po dezynfekcji.

Tags: woda, dezynfekcja, sprzęt, EN 13060-4