Sekret dobrej reklamy w sieci- portale społecznościowe i mechanizmy, które nimi rządzą

Posted on 22/06/2018 6:31am

Internet to narzędzie, dzięki któremu możemy kontaktować się z innymi i poszerzać swoją wiedzę. Może być także doskonałym narzędziem do reklamowania naszych firm lub usług.

Reklama w sieci internetowej ma bardzo dużo zalet, ale często również bardzo irytuje użytkowników internetu.
facebook w laptopie
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak szeroką skalę ma wirtualny monitoring Poczta elektroniczna często zasypywana jest e-mailami reklamowymi, które otrzymujemy na naszego maila na przykład w wyniku podania adresu w formularzu, w trakcie rejestracji konta przykładowo w sklepie on-line. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: monitoring poczta. Duża część reklam zupełnie nas nie interesuje i z chęcią pozbyliśmy się tego problemu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, aby działała z korzyścią dla klientów. Na pewno choć raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której po kilkukrotnym wyszukiwaniu frazy w internecie, na Facebooku pojawiły się reklamy powiązane z wprowadzaną wcześniej frazą. Tego rodzaju inteligentne dopasowanie ogłoszeń reklamowych do potrzeb użytkownika może zaskakiwać, jednak jest niezwykle skutecznym narzędziem reklamowym.
mężczyzna przy laptopie
Author: Tim Pierce
Source: http://www.flickr.com
Facebook jest najbardziej popularnym portalem społecznościowym, z tego powodu właśnie to w nim najszybciej rozwija się reklama. Jednym z najbardziej istotnych algorytmów tego serwisu jest Edge Rank, który ma wpływ na to co pojawia się na tablicach użytkowników (więcej na ten temat: http://alterweb.pl/-edgerank-wskaznik-aktywnosci-fanow-na-facebooku). Zależnie od jakości postu i jego tematu może on trafić na tablice okreśłonego grona użytkowników. Znajomość działania tego algorytmu może nam pomóc przykładowo w spopularyzowaniu naszego fanpage'a.Wpisy o wysokim poziomie Egde Rank to te, które są interesujące dla użytkownika a także poruszają tematy zachęcające do rozmowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą przykładowo posty zawierające grafikę oraz maja formę pytań. Zaangażowani użytkownicy chętnie odpowiedzą nam na pytania co to jest mem albo jakie są ich sposoby na poprawę sytuacji politycznej- ważne jest trafienie treścią to interesującego nas grona odbiorców, których uwaga nas interesuje. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: http://alterweb.pl/-dlaczego-memy-sa-tak-wazne-w-marketingu.

Reklama w internecie może przynieść mnóstwo korzyści. W dodatku dzięki takim algorytmom jak przykładowo Edge Rank można liczyć na zwiększenie liczby zainteresowanych użytkowników i fanów naszej marki lub firmy. Warto więc z nich skorzystać, aby zyskać popularność w sieci oraz poza jej zasięgiem.

Tags: grafika, reklama, Facebook