Robienie aplikacji na komórki – co musi wiedzieć każdy debiutujący projektant, by osiągnąć sukces

Posted on 10/07/2018 12:15pm

Urządzenia mobilne w aktualnych czasach bardzo upraszczają powszednie obowiązki. Chyba żaden biznesmen nie wyobraża już sobie pracy bez laptopa lub chociaż tabletu. Aby jednak nowoczesny sprzęt był faktycznie przydatny, potrzebne są też funkcjonalne aplikacje.

Miej na względzie oczekiwania grupy docelowejWielu osobom wydaje się, iż projektowanie (pakiet CATIA - http://www.cadsol.pl/pl/produkty/3dexperience) aplikacji mobilnych wcale nie jest takie ciężkie, tymczasem wymaga ono nie tylko pomyślenia nad wyglądem interfejsu, lecz również – a może przede wszystkim – nad tym czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Właśnie z tych przyczyn jednym z zasadniczych kryteriów, którymi musimy się kierować w trakcie projektowania aplikacji mobilnej jest przystosowanie jej do grupy odbiorców. Przed przystąpieniem do pracy dobrze zatem poznać potrzeby tych ludzi i ich wymagania – koniecznych informacji na pewno dostarczy przeprowadzenie badań rynkowych.
smartphone
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Stawiaj na intuicyjność i prostotę

Powszechnie znanym faktem jest, iż naszymi działaniami rządzą przyzwyczajenia. Identycznie jest w przypadku aplikacji na sprzęty mobilne - . Warto o tym pamiętać w czasie projektowania interfejsu. Pomyślmy czy określony przycisk jest umieszczony właśnie tam, gdzie spodziewaliśmy się go znaleźć i stosujmy znane już powszechnie rozwiązania. projektowanie (kliknij nx cam)

Ponadto odpowiednim rozwiązaniem jest postawienie na prostotę: przyjazne dla oka kolory zamiast krzykliwych i rażących barw, wyraziste fonty zamiast wyszukanej i niewyraźnej czcionki, a do tego ograniczona liczba reklam oraz wyskakujących okienek na pewno uzyskają korzystniejsze noty pośród użytkowników.

Poznawaj najnowsze trendy

Czasy się zmieniają, a razem z nimi nadchodzą nowe rozwiązania – dotyczy to nade wszystko branży informatycznej. Jeśli poważnie myślisz o projektowaniu aplikacji mobilnych - musisz być na bieżąco – to co jeszcze dwa lata temu było hitem, dziś może być już przestarzałym rozwiązaniem. Warto zatem poszukiwać inspiracji w sklepach z aplikacjami, przeglądać systematycznie tematyczne witryny internetowe albo obejrzeć prace innych projektantów, by dowiedzieć się, co właśnie jest na czasie w branży.

Tags: sklep, Aplikacje