Podstawowe zasady rozsądnej gospodarki odpadami, jak ostatnio zmieniły się przepisy w tym właśnie obszarze.

Posted on 15/09/2020 2:50pm

Odpady i śmieci to poważny problem naszej cywilizacji. Produkuje się ich ogromne ilości i niestety w znacznej części się ich ponownie nie wykorzystuje. Gdyby jeszcze wszystkie trafiały tam, gdzie powinny trafić, czyli na legalne wysypiska, to zapewne jakiegoś wielkiego kłopotu by nie było. Ale nie ma tak dobrze, bo bardzo dużo odpadów zwyczajnie jest wyrzucana byle gdzie.


Spotkać je można w lasach, na polach i w rzekach, a w każdym miejscu w jakim są powodują duże szkody dla środowiska. Plastikowe opakowania mogą w niezmienionym kształcie przetrwać nawet kilka tysięcy lat i nie będą się rozkładać, a poza tym często są zjadane przez zwierzęta, bardzo im przy tym szkodząc. Jeszcze bardziej niebezpieczny jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - dowiedz się więcej. Zawiera on szereg substancji i związków, jakie po dostaniu się do otoczenia mogą doprowadzić do poważnego skażenia gleby i wody.

Ten temat Cię zaciekawił? Zatem odwiedź stronę internetową (http://www.wsiz.wroc.pl/misja-uczelni/), ponieważ odnajdziesz tam fascynujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Niestety obraz wyrzuconych do rowu zepsutych pralek czy telewizorów jest dość powszechny, osoby które tak postępują chyba nie zdają sobie sprawy ze skutków swoich działań.
komputer
Author: Sony
Source: Sony


Jednak ostatnie lata przyniosły spore zmiany jeżeli chodzi o segregację odpadów. Póki co w sferze przepisów, ale pozostaje mieć nadzieję że będzie za tym również szła zmiana świadomości naszych mieszkańców - czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Aktualnie przepisy zaczęły nakładać obowiązek segregowania odpadów już w mieszkaniach i domach, jeżeli ktoś tego nie robi to ponosi dużo większe koszty ich wywozu. Posegregowane odpady powinno się wrzucać do specjalnych koszy, przeważnie jeden jest na odpady mogące być ponownie przetwarzane, a drugi na organiczne.


Oddzielnie zbiera się najróżniejsze szklane słoiki i butelki, najczęściej stoją na nie oddzielne pojemniki. Dodatkowe regulacje będą dotyczyć sprzętu RTV i AGD. Aktualnie nie można ich wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci, gdyż grozi to surową karą. Jeżeli ktoś chce się pozbyć takich odpadów, to powinien się wybrać do jakiegoś punktu zbierającego elektrośmieci i tam oddać swoje urządzenie.

Tags: telewizory, sprzęt, śmieci