Plusy i minusy zarobkowej pracy w telefonicznej obsłudze klientów.

Posted on 10/09/2020 9:39am

Od dłuższego czasu zarobkowa praca na słuchawce króluje pośród propozycji na rynku. Niemałe korporacje poszukują potentatów na stanowiska doradców telefonicznych czy telefonicznych sprzedawców.


element


Rynek pracy ostatnio uległ diametralnym przemianom, które niewątpliwie wpłynęły na typ poszukiwanych pracowników.


Praca na słuchawce ma niewątpliwie niemało zalet, ale zdarzają się w tym charakterze pracy także minusy. Do pozytywnych aspektów pracy na słuchawce zalicza się brak bezpośredniego kontaktu z Klientem. Ten typ pracy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które są wstydliwe. Innym plusem tej posady jest często dobre wynagrodzenie - osiągana głównie z powodu wysokich premii. Poza tym obecnie na rynku jest spory deficyt kandydatów na pracowników do pracy na stanowisku telefonicznego konsultanta.


Na pewno minusem pracowania w telefonicznej obsłudze klienta jest spore obciążenie uszu, które może prowadzić do chorób. Niezwykle istotne jest otóż, aby ciągle kontrolować stan uszu, ponieważ w innym razie można nabawić się choroby zawodowej, co uniemożliwi dalszą pracę na stanowisku telefonicznego konsultanta. Kolejnym minusem tej pracy jest wysoki poziom zestresowania w czasie dyskusji z roszczeniowymi klientami.Ograniczenie telefonicznego kontaktu z trudną klientelą skutkujące zmniejszeniem stopnia stresu może przynieść system contact center. Ten system opiera się nie tylko na kontakcie telefonicznym z klientelą, ale także wciela takie formy kontaktu jak: e-maile, czaty, czy też smsy.

Tags: klient, system, market