Pit 2015 - parę słów odnośnie rozliczania się przez Internet

Posted on 16/09/2020 8:11am

Formularz PIT-37 związany jest z wszelkimi przychodami pozyskiwanymi i rozliczanymi poprzez płatnika (np. pracodawcę). Jeżeli dochodzi do zawarcia kontraktu bądź przeprowadzenia zadań, z tytułu których trzeba rozliczyć się na własną rękę, wtedy nie korzystamy z tego dokumentu. Tak więc wszyscy pozyskujący dochody na bazie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło mają sposobność skorzystania z opcji rozliczenia preferencyjnego.

dokumenty
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Pit 2015 online to regularna deklaracja, którą kreuje pracobiorca, zleceniobiorca czy też inna postać, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie policzyć i pobrać płatnik (na przykład pracodawca, zleceniodawca itd.). Występuje możność złożenia PIT 2015 online, czyli przez Sieć. Z tej odmiany rozliczenia jest dozwolone skorzystać także wtenczas, kiedy rozliczamy się łącznie z współmałżonkiem czy też jako postać samotnie wychowująca potomka, częstokroć jest to przykład. Przynależy w tym przypadku spełnić podstawowy warunek - zarówno podatnik, jak i jego współmałżonek muszą być uprawnieni do rozliczania się przy wykorzystaniu formularza PIT-37. Gdy któraś z tych jednostek może składać wyłącznie PIT-36 to oczywiście tę deklarację powinni wypełnić współmałżonkowie. Należy zdecydować które z małżonków w formularzu PIT 2015 online będzie podatnikiem, a które figurować będzie jako małżonek. Będziemy mogli tę kolejność ustalić samodzielnie i nie ma to większego znaczenia w rozliczeniu, aczkolwiek należy trzymać się wyznaczonej kolejności. W przeciwnym razie Urząd Skarbowy będzie potrzebował od nas złożenia poprawek zeznania.

Po wprowadzeniu danych obojga , małżonków, jakimi są imiona, nazwisko ewentualnie nazwiska numery NIP lub PESEL, jak również adres zamieszkania nadchodzi czas na napisanie zdobytego przychodu w skali roku przez małżonków. Muszą oni sumę swoich zarobków podzielić na pół, a następnie zaokrąglić kwoty do kompletnych złotówek.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź jazda konna pierwsza lekcja nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

W chwili, kiedy wielkości po przecinku są wyższe lub równe 50 groszy, należy dopełnić kwotę w górę, podczas gdy mniejsze - w dół. Rozliczenie roczne pit dokonywane wspólnie jest w większości wypadków pozytywne dla podatników, mimo to są wypadki, w których nie warto rozliczać się preferencyjnie. Gdy jedno z małżonków wykazuje dochód zerowy, albo mąż i żona zarabiają ogromnie różniące się od siebie kwoty, nie dobrze jest używać tej opcji, a zamiennie wypełnić po dwa rozdzielne formularze PIT-37 - PIT 2015.klawiatura
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Do wypełnienia formularza PIT 2015 online przygotowane są dodatkowe programy.

Zainteresowałeś się owym zagadnieniem? Przeczytaj więc dalej o tym wątku w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

Upraszcza to funkcjonowanie, nie jesteśmy zmuszeni stać w kolejach i nie trwa to długo. Formularz wolno wypełniać zarówno samemu, jak i rozliczać się razem z małżonkiem/współmałżonką.

Tags: działalność, płatnik, PIT-37, NIP