Parę wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszych komputerów

Posted on 12/07/2022 9:51am

komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Aby prawidłowo działały, należy się o nie odpowiednio troszczyć.


Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego typu cieczami przy klawiaturze.
samochód
Author: Calvad.pl
Source: Calvad.pl


Należy pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki poniższym poradom można zdobyć kolejny stopień wtajemniczenia, ponieważ mógłbyś stać się pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do sieci internet) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę warto upewnić się, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń należy wpisać polecenie: "netstat - na". Na liście będą pokazane wszystkie aktualne istniejące połączenia wraz z ich statusem.


Przedstawiony zostanie również końcowy adres IP i numer portu. Jeżeli przypuszczasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować wpisać: "netstat -ab". Zostaną wypisane nazwy docelowych hostów i programów, z jakich połączenie zostało zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli administrowania MMC.zobacz więcej (zweryfikuj te opinie)Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale trzeba bardzo uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasem na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.
użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać opcję "Właściwości", zaś następnie na karcie "Opcje" sprawdzić, że zaznaczono opcję "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy też certyfikat.

Tags: komputery, serwis, użytkownik, typ