Łódź to perfekcyjne miasto dla wszystkich spragnionych różnorakich rozrywek. To szybko rozwijające się miasto z interesującą historią

Posted on 05/04/2019 7:24am

Łódź to bardzo młode miasto, swój szybki rozwój zawdzięcza ministrom Królestwa Polskiego. Byli nimi S. Staszic oraz K. Drucki-Lubecki. To właśnie ci dwaj dżentelmeni, zdecydowali, o losach Łodzi jako o mieście przemysłowym, fabrycznym i nowoczesnym. Już pod koniec 19 wieku, Łódź miała kolejowe połączenie z linią warszawsko-wiedeńską, oraz jako pierwsza w Królestwie Polskim, miała stałe kino oraz elektryczne linie tramwajowe.

Torba na zakupy
Author: Sham Hardy
Source: http://www.flickr.com
Dziś Łódź to ośrodek nowoczesnych fabryk: sprzętu komputerowego, sprzętu AGD, a także wielu pozostałych. Łódź to też miasto z najbardziej pokaźnym w Polsce parkiem w rejonie miasta, oraz z jednym z większych w Polsce centrum handlowym (kolejne – największe w Polsce - jest już w planach na przyszłość).

Czyżbyś miał ochotę na więcej wpisów na powyższy temat? Namawiamy więc do nowej strony - po prostu naciśnij to kurtyny z pasów pcv i przeloguj się do naszego portalu.

Miasto jest znane także z ulicy Piotrkowskiej, szkoły filmowej oraz jest już rozpoznawane jako HollyŁódż. Co można robić w Łodzi? Będąc w Łodzi koniecznie powinniśmy przejść się ulicą Piotrkowską. To miejsce spotkań lokalnej społeczności -

Mimo iż nowoczesna Manufaktura wypiera Pietrynę (tak określa się Piotrkowską), to przyuliczne ogródki z piwem, jaki i okoliczne dyskoteki, stale cieszą się wielką popularnością. Od pewnego czasu sklepy oraz punkty handlowe przenoszą się do Galerii Łódzkiej - przyświeca im hasło „Przedłużamy Piotrkowską”, a od pewnego czasu zagościły także w potężnej Manufakturze.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (http://www.extra.pl/lokale-szczecin.html), w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Jednakże Manufaktura to nie jedynie centrum handlowe, a jednocześnie niezwykle ważne miejsce towarzysko-kulturowe w Łodzi. Poza naprawdę wieloma sklepamiczy restauracjami znajdziemy tam sporo rozrywki: kręgle, kino, ścianę do wspinaczki - .


Jak więc można zauważyć dzisiejsza Łódź to miasto, w którym zajęcie znajdą wielbiciele historii, architektury, jak i konsumpcyjnych rozrywek. Duża ilość niezwykłych budowli, ciekawa historia zachwyci wrażliwych na dziedzictwo dawnych czasów, natomiast zakupy w Łodzi usatysfakcjonują nawet najbardziej wybredne osoby. Co dodatkowo jest w Łodzi ciekawego, czym wygrywa na pewno ze stolicą?

Otóż, w Łodzi łatwiej zamieszkać, gdyż mieszkania są o wiele tańsze niż w stolicy. Wiele osób więc decyduje się na zamieszkanie właśnie w Łodzi, zaś do pracy można dojeżdżać do stolicy. Oczywiście, to jedna z możliwości, ponieważ w Łodzi także jest zatrudnienie i wiele osób nie musi jej szukać w Warszawie. Lecz wiadomo jednocześnie, że w stolicy zawsze jest korzystniej pod tym względem, tak więc bliskość najważniejszego miasta w naszym kraju to wielka zaleta Łodzi.

Tags: stolica