Nowatorskie rozwiązania biznesowe przenoszą się też do normalnego życia. Przykładem coraz bardziej znany podpis elektroniczny

Posted on 13/11/2018 7:23am

Tak to się dzieje, iż coraz częściej musimy działać w e-rzeczywistości, jest coraz bardziej ważna potrzeba, żeby się uwiarygodnić w jakiś sposób. Dzisiaj, jednym z najbardziej zasadnych metod potwierdzenia swojej tożsamości w internecie jest podpis elektroniczny. Przez pewien czas jednakże nie można było mówić o tym, jako o czymś uniwersalnym, ponieważ na terenie Unii Europejskiej nie istniało jednolite prawo odnoszące się do tego tematu. Jednakże chociaż mało osób o tym wie, lecz zmieniło się to w 2014 roku.

Karta, motywacja
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com
Rozporządzenie, jakie zatwierdził Parlament Europejski oznacza znacznie więcej niż tylko sprawa funkcjonowania podpisów elektronicznych. Mimo to, wiele osób widzi, że to właśnie zmiany w funkcjonowaniu podpisów mają największe znaczenie. To oznacza, iż w ciągu dwóch lat od wejścia w życie, przepisy te zastąpią wszystkie krajowe akty normatywne, które regulują wydawanie. Zwiększy się więc rola w dziedzinie uznawania i stosowania podpisów elektronicznych.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś nowego na przedstawiany temat? Jeżeli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna treść (https://www.pitprojekt.pl/) zapewne też Cię zaciekawi.

Więcej na ten temat możesz zobaczyć na stronie:

Ma to ogromne znaczenie dla Polaków, którzy podpisami elektronicznymi posługują się coraz częściej. Faktycznie dzisiaj ten odsetek dotyczy najbardziej przedsiębiorców, jednakże to ujednolicenie przepisów oznacza, iż wzrośnie popularność podpisów wśród osób prywatnych. Podpis elektroniczny - idź do serwisu - jest dokumentem służącym do potwierdzania tożsamości stron obrotu dokumentami, a również do przyjmowania odpowiedzialności za treść. Tak naprawdę podpis elektroniczny musi ułatwiać życie każdemu z uczestników rynku. Odnosi się to więc do przedsiębiorców i ich kontaktów z administracją publiczną, do kontrahentów i klientów, a jednocześnie do klientów i ich relacji w sensie interakcji ze sprzedawcami. Kontrahenci biznesowi już teraz mogą podpisywać dokumenty elektroniczne.

Dokument notarialny
Author: Geoffrey McKim
Source: http://www.flickr.com
Warto jednocześnie zdawać sobie sprawę, iż jest to rozwiązanie praktycznie jedynie w takiej okoliczności, jak obie strony mogą posługiwać się takimi elektronicznymi podpisami. Tak to jest, ponieważ przez prawo są one uważane za równoznaczne z tradycyjnym podpisem, więc tak samo jak podpis odręczny umożliwiają wykonanie postanowień umowy. Jednakowoż, przy działaniach przetargowych tego typu podpis elektroniczny zapewnia udział w procedurze zamówienia publicznego. Jak można zauważyć, podpis elektroniczny to więc nowoczesne i bardzo ciekawe rozwiązanie, z jakiego korzysta coraz więcej osób. Nim się obejrzymy, a już za jakiś czas stanie się to standardem. Nie tylko przedsiębiorcy, lecz także osoby prywatne będą stosować taki podpis.

Tags: dokumenty, prawo, podpis