Nie szata zdobi człowieka…? Niezbędne gadżety

Posted on 27/07/2021 10:20am

Dużo osób, które cechują się pięknym idealizmem, twierdzi że człowiek ma być postrzegany przez pryzmat duszy, a nie prezencji. To godne pochwały postulaty, jednak rzeczywistość jest totalnie odmienna.


Codziennie spotykamy dziesiątki ludzi i każdego z nich postrzegamy po prezencji – urodzie, ubiorze i detalach. Dodatkowo na ocenianie wpływa cała masa czynników mentalnych, takich jak stereotypy czy nabyte wzory indywidualne.

Author: Atlantic
Szalenie ważne jest to, w co człowiek się ubiera.

Ten aktualny tekst (http://dawoj.com.pl/bezpieczenstwo-uzytkownikow-subaru/) zaciekawił Cię aż tak, że czujesz ochotę na kolejne? Szalenie nas to cieszy. Więc wejdź w podany link.

Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, niech imaginuje sobie, że natyka się na kogoś, kto nosi skarpetki do japonek. A potem widzi na ludzi, którzy noszą dobrze skrojone garnitury i efektowne zegarki Swatch. Różnica w postrzeganiu istnieje zawsze. Tak czy owak, należy rzecz jasna każdego traktować z szacunkiem, niezależnie od ubioru. To nie zmienia twardego faktu, że wygląd ma fundamentalne znaczenie – po prostu trzeba próbować nie dać się ponieść pierwszemu wrażeniu.

W tym akapicie zajmijmy się opisanymi wyżej dodatkami. Taki rzeczami są na przykład krawaty, zegarki męskie, zegarki damskie, spinki i tym podobne. Wydaje się, że są one nieistotne ze względu na rozmiar, jednak to błąd. To właśnie z tego powodu świetne zegarki męskie znanych producentów są tak drogie – wystawiają materialne świadectwo klasy nosiciela. Można postawić zatem tezę, że spore pieniądze, jakie należy wydać na drogie zegarki damskie zegarki fossil damskie i dla panów, to efekt ich wpływu na drugiego człowieka. Niestety, jest także tutaj pewien mankament. Nie każdy umie trafnie dostrzec, że ten zegarek w rzeczywistości jest porządny.
Może to być przecież świetna imitacja z targu. Dlatego ten, kto zakłada drogie zegarki męskie najczęściej pragnie, by ten przedmiot mówił o jego klasie osobom, które umieją to rozpoznać. Osoby na ulicy zapewne nie zwrócą uwagi na drogie zegarki Swatch, lecz kontrahent, który sam nabył sobie podobny egzemplarz, już na pewno na to spojrzy.

Tags: zegarki, zegarek, wzory, czasomierz