Najważniejsze wiadomości o systemach Business Intelligence, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Posted on 14/07/2021 3:13pm

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dają ogromną ilość informacji, są one doskonałym materiałem do tego, aby je w jakiś sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Obecnie we wszystkich chyba dużych firmach działają jakieś systemy ERP, w jakich cały czas są rejestrowane wszystkie gospodarcze operacje, umożliwiają one także mnóstwo analiz i zestawień.

Oprogramowanie BI
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Jednak coraz częściej kadrze zarządzającej takie analizy już nie wystarczają, bo nie można ich wykonywać w różnych przekrojach. Z tego też powodu w pewnej chwili analizowanie informacji poszło jeden krok do przodu i pojawiły się narzędzia business intelligence i discovery, których głównym zadaniem było dostarczenie odpowiednio dużo informacji danym osobom. W przeciwieństwie do typowych systemów ERP systemy BI zasila się informacjami nie na bieżąco, jak w oprogramowaniu ERP.Przed ich importem wszystkie informacje są przetwarzane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak żeby miały one ustaloną przez system BI postać.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany materiał, to z pewnością zainteresują Cię też przydatne informacje, które znajdziesz tutaj - one pochłoną Cię zupełnie.

Przez to takie informacje da się później niezwykle wydajnie i różnorodnie obrabiać. Dzisiaj na naszym rynku działa wielu firm, które dostarczają niezwykle wydajne oprogramowanie z rodziny Business Intelligence.

Miej na uwadze, że jesteśmy tu (https://www.spektrometriamas.pl/o-nas/kontakt/). Oczekujemy na Ciebie z nowymi postami, które są niebywale ciekawe. Sądzimy, że namówimy Cię do kliknięcia w ten link.

Konkurencja w tym obszarze rośnie bardzo szybko, lecz także jest bardzo duże zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.
Średnim i dużym przedsiębiorstwom już dawno przestały wystarczać informacje z typowych systemów ERP, a w ostatnim czasie do tego grona dochodzą również małe, dynamicznie się rozwijające, które potrzebują jak najwięcej wiedzieć przy podejmowaniu decyzji. Pośród firm które oferują nowoczesne systemy BI z pewnością trzeba wymienić Qlik, zaczynała ona w roku 1993 od paru osób, aby dwie dekady lat później obsługiwać największe firmy z całego świata. Do najczęściej używanych narzędzi Qlick należy system raportujący QlikViev, dający zupełnie odmienne metody prezentowania danych od tradycyjnie stosowanych prezentacji, a jednocześnie pozwalający na operowanie na bardzo dużej liczbie danych w rzeczywistym czasie.

Tags: oprogramowanie, system, firma, ERP