Najważniejsze wiadomości o systemach Business Intelligence, jak duże ma ono możliwości w analizowaniu ogromnej ilości danych.

Posted on 18/12/2018 7:25am

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dają ogromną ilość informacji, są one doskonałym materiałem do tego, aby je w jakiś sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Obecnie we wszystkich chyba dużych firmach działają jakieś systemy ERP, w jakich cały czas są rejestrowane wszystkie gospodarcze operacje, umożliwiają one także mnóstwo analiz i zestawień.

Oprogramowanie BI
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Jednak coraz częściej kadrze zarządzającej takie analizy już nie wystarczają, bo nie można ich wykonywać w różnych przekrojach. Z tego też powodu w pewnej chwili analizowanie informacji poszło jeden krok do przodu i pojawiły się narzędzia business intelligence i discovery, których głównym zadaniem było dostarczenie odpowiednio dużo informacji danym osobom. W przeciwieństwie do typowych systemów ERP systemy BI zasila się informacjami nie na bieżąco, jak w oprogramowaniu ERP.

Masz chęć poznać inne podobne pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj wynajem podnośników Jelenia Góra, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Przed ich importem wszystkie informacje są przetwarzane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak żeby miały one ustaloną przez system BI postać. Przez to takie informacje da się później niezwykle wydajnie i różnorodnie obrabiać. Dzisiaj na naszym rynku działa wielu firm, które dostarczają niezwykle wydajne oprogramowanie z rodziny Business Intelligence. Konkurencja w tym obszarze rośnie bardzo szybko, lecz także jest bardzo duże zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.
Średnim i dużym przedsiębiorstwom już dawno przestały wystarczać informacje z typowych systemów ERP, a w ostatnim czasie do tego grona dochodzą również małe, dynamicznie się rozwijające, które potrzebują jak najwięcej wiedzieć przy podejmowaniu decyzji. Pośród firm które oferują nowoczesne systemy BI z pewnością trzeba wymienić Qlik, zaczynała ona w roku 1993 od paru osób, aby dwie dekady lat później obsługiwać największe firmy z całego świata. Do najczęściej używanych narzędzi Qlick należy system raportujący QlikViev, dający zupełnie odmienne metody prezentowania danych od tradycyjnie stosowanych prezentacji, a jednocześnie pozwalający na operowanie na bardzo dużej liczbie danych w rzeczywistym czasie.

Tags: oprogramowanie, system, firma, ERP