Na jakie rzeczy uważać kupując w sieci? Czy istnieją bezpieczne sposoby płatności?

Posted on 18/10/2019 11:10am

Sporo ludzi kupuje przez internet. Co dzień robione są tysiące transakcji. Płacimy w taki sposób już za sporą ilość rzeczy. Z czym tak naprawdę się to wiąże? O czym pamiętać podczas kupowania w internecie? Dużo ludzi używa płatności PayPal przy robieniu zakupów. To dosyć nowy sposób płacenia, który jednak w szybki sposób zyskał sporą popularność.


Jednak wiele osób zadaje sobie tego rodzaju pytanie. Czy PayPal jest bezpieczny? Badania pokazują, że jest jest to jedna z najbezpieczniejszych metod płacenia. Jest on dobrą alternatywą dla płatności kartą kredytową jak i debetową, zobacz: czy paypal jest bezpieczny. Nie przekazujemy bowiem informacji z karty, które ktoś mógłby przechwycić oraz wykorzystać. Trzeba także wiedzieć, że ten jakby mobilny portfel używa najwyższej jakości szyfrowania, jakie jest świetnym zabezpieczeniem przed dostaniem się naszych informacji w obce ręce.
internet
Author: Senado Federal
Source: http://www.flickr.com

Warto wiedzieć, że taki system chroni tak kupującego jak i sprzedającego. Jeśli przedmiot, jaki kupiliśmy bardzo różni się od tego, jaki zamawialiśmy możemy domagać się zwrócenia całej zapłaconej kwoty. Dobre jest również to, iż nie trzeba odpowiadać za nieautoryzowane wypłaty środków z naszego portfela PayPal. Jeśli ktoś posługuje się naszymi danymi, skradzionymi z konta, to można starać się o zwrócenie pieniędzy. Tak samo jest ze sprzedającym, który podlega pełnej ochronie właśnie na wypadek nieautoryzowanych wpłat, może ubiegać się o zwrócenie środków za wysłany towar.


Trzeba pamiętać, że w sieci jesteśmy wciąż obserwowani. Tak na dobrą sprawę każdy nasz ruch zostawia ślad, który wiele firm wykorzystuje przykładowo do własnych metod prognozowania - alterWEB. Obserwując transakcje da się wyciągnąć konkretne wnioski, które używane są przy planowaniu strategii firmy. Nie wszystkie działania uderzają bezpośrednio w nas. Jednak czasem zdarza się być atakowanym przez natarczywe tak zwane reklamy śledzące, zarówno gdy przeglądamy strony w internecie, ale także takie przychodzące na naszą skrzynkę mejlową. Są one dobrane pod kątem tego, co ostatnio kupowaliśmy w internecie, albo też jeśli chodzi o opinie o produktach (sprawdź: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-opinie-o-produktach-w-sklepie-internetowym-jak-zdobywac-wartosciowew sieci informacji na nasz temat, z tego powodu starajmy się zostawiać jak najmniejszą ilość naszych danych oraz oczywiście używać bezpiecznych środków płatności.

Tags: badania, portfel, ślad