Na co zwracać uwagę w czasie projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej ważne? O czym trzeba pamiętać?

Posted on 01/06/2022 7:45pm

Technologie dotyczące projektowania stron internetowych bardzo się zmieniają, więc aby nasza strona była stale ciekawa oraz właściwie nowoczesna, trzeba zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.
Różnorodne prognozy, ale również doświadczenie potwierdzają, iż użytkownicy bardzo często korzystają ze smartfonów i tabletów niż ze stacjonarnych urządzeń. Coraz większa liczba odsłon stron internetowych właśnie tak się odbywa - z urządzeń innych niż laptopy i komputery stacjonarne.

Skończyłeś studiować ten wpis i marzysz o kolejnym? Nic łatwiejszego. Trzeba tylko najechać na poniższy link i jesteśmy w serwisie (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/).

Coraz bardziej powszechna jest tak więc idea responsive designu . Strony responsywne wypierają całkowicie tworzenie oddzielnych serwisów mobilnych. Poza wiadomymi aspektami, jak zaoszczędzenie czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, pojawiają się i dodatkowe plusy, jak wsparcie ze strony Google.
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Pojawiła się oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, że najbardziej korzystnie robić serwisy responsywne, bo gwarantuje to najlepszą praktykę w przygotowywaniu stron internetowych. Jest wiele przykładów tego typu stron, lecz faktycznie na uwagę powinien zasługiwać projekt strony services patron. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko bierze się z perfekcyjnego projektu i koncepcji, jaka oczywiście powstała na podstawie najbardziej właściwych praktyk kreacji. W trakcie projektowania zawsze warto zwrócić uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach jakiej elementy strony warto zaprojektować tak, aby wydawały się lekkie oraz płaskie. Nie mówimy tu wyłącznie o ikonach, które są używane w serwisach, ale także o wszystkich składowych elementach interfejsu użytkownika, co oznacza user interface.



Mówimy tu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co interesujące, tego typu trend tak silnie wpisał się w dzisiejsze projektowanie, że wielka część witryn się unifikuje. Więc białe strony, na jakich jest sporo światła oraz flat UI gwarantują odbiorcy faktyczną czytelność przekazu, co powoduje, że stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w tworzeniu stron. Dobrze o tym pamiętać, jak będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej skorzystać z dobrych praktyk jak Patron Service - czytaj resztę pod adresem.

Tags: komputer, tablet, serwis, smartfon, strona