Który obiektyw najlepszy?

Posted on 09/02/2022 7:36am

Nie ma wśród nas osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Wakacje, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest cała masa. Jednak co zrobić by ilość nie stała się ważniejsza niż jakość? W pierwszej kolejności poznajmy instrukcję naszych aparatów.

Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku. Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o zasadniczych kwestiach.

Obiektyw
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Postarajmy się o dobre obiektywy, które stanowią okno, przez które matryca aparatu ogląda świat. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na obiektywy marki Sigma. Jednak zanim skusimy się na nowy nabytek musimy zastanowić się, co zamierzamy fotografować.

Duży teleobiektyw ciekawie prezentuje się na szpiegowskich filmach.

Czy byłeś zadowolony z tematu naszego postu? Jeśli tak, to daję również mój odsyłacz do kolejnej witryny. Namawiam!

Ale gdy już laik o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną "lunetę", może srodze się rozczarować. Albowiem szybko okaże się, iż podczas rodzinnego spotkania, mając zamiar ująć zgromadzonych gości razem, uchwycił jedynie wąsy dziadka.

Szczególnie wartym uwagi obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (polecana strona). Opracowany z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne, podbił serca użytkowników, którzy cenią twórczy, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielozadaniowość. Oprócz zdjęć pejzaży, martwej natury i zwykłych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry wybranego kadru.

Przed wykonaniem zdjęcia, zwróćmy uwagę na światło, ponieważ profesjonaliści twierdzą, że światło to obok wiedzy o obrazie, najważniejszy element warsztatu fotografa. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się rezygnować z jaskrawego światła.

Niestety, sesja w piękny, słoneczny dzień, to zapowiedź nieudanych zdjęć. I ostatnia uwaga. Jak mówi często przytaczane przez fotografów porzekadło: idealny aparat to ten, który... masz przy sobie.

Tags: film, aparat, obiektywy, użytkownik