Komu warto zlecić zrobienie strony www i czym się sugerować przy wyborze?

Posted on 22/06/2018 11:16am

Chcąc założyć stronę internetową może pojawić się problem, komu to dać do wykonania? Gdy zależy nam na projekcie zarówno dopracowanym wizualnie, ale i funkcjonalnym, trzeba się właściwie zastanowić, czy zlecić to zadanie Software House, czy freelancerowi.


Software House to firma zajmująca się tworzeniem programów w oparciu o rozwiązania internetowe. Robi aplikacje JavaScript, profesjonalne i zaawansowane web aplikacje, integrację usług internetowych. Freelancerem jest pojedyncza osoba wykonująca podobne do wymienionych powyżej czynności, ale robi je w dowolnym miejscu - zdalnie. W trakcie zakładania stron internetowych znacznie bezpieczniej jest zdecydować się na ofertę Software House, dlatego, że dany przez nas projekt realizowany jest przez firmę, a nie przez pojedynczą osobę. Jej adres to . Tak więc mamy gwarancję wykonania projektu w ustalonym terminie. Ponadto, gdy pojawią się inne zadania powiązane z branżą IT nie będziemy musieli szukać kolejnych zleceniobiorców do dalszego etapu prac.

laptop
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Zlecając wykonanie trudnego zlecenia doświadczonej firmie zleceniodawca może być przygotowany na spotkania podczas których pokazywane są postępy prac zespołów, wolno wówczas ponownie omawiać wymagania. Dzięki tym spotkaniom zleceniodawca ma możliwość sterowania kierunkiem rozwoju projektu bądź usługi. Dostarczane przez Software House pełne dane statystyczne umożliwiają klientowi ponowne rozplanowywanie i sprawdzanie założonych i terminów. Jest to ważne w przypadku licznych zmian wymagań. Freelancer często robi podobne zlecenia dorywczo, tak więc nie będzie mógł się zbyt często spotykać, ani poświęcić zbyt dużo czasu na wykonanie zadania.


W przypadku wybrania freelancera klient uzależnia się od pojedynczej osoby. Nie ma przy tym pewności, że wybrany zleceniobiorca nie zachoruje lub będzie zmuszony gdzieś pilnie wyjechać. Wtedy cały terminarz może legnąć w gruzach. Decydując się na przekazanie do wykonania projektu obytej firmie problemy związane z nagłą chorobą, czy też nieplanowanym urlopem nie mają znaczenia.

W przypadku Software House projektem zajmuje się przypisany zespół i to do zleceniobiorcy należy takie rozplanowanie zadań w oparciu o dyspozycyjny zespół, by zadanie było zrobione na czas. Nie musimy się więc obawiać o zrobienie projektu.

Tags: projekt, Internet, WWW, firma, freelancer