Kilka informacji o tym, jak obecnie wygląda rynek telefonii w naszym kraju, jakie urządzenia są teraz chętnie wybierane.

Posted on 25/02/2019 9:26pm

Współczesne telefony coraz częściej przypominają tandetne zabawki, jakie wystarczy położyć krzywo, a już się rozpadną. W dużej mierze jest to rezultatem polityki wytwórców, którym po prostu nie zależy na tym, aby urządzenia były solidne i trwałe.


Średnio telefony wymieniane są co dwa lata, i przez ten czas muszą jakąś formę trzymać, lecz potem bywa z tym bardzo różnie. A z pewnością są niezwykle podatne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, wystarczy niejednokrotnie lekkie uderzenie w wyświetlacz, aby ten zaczął się nadawać tylko do wymiany. Analogicznie jest z odpornością na wodę, wprawdzie dużo modeli jest reklamowanych jako telefony wodoszczelne, lecz producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody spowodowane ewentualnym zalaniem. Tak więc reklama mówi jedno, a polityka prowadzona przez firmy to całkowicie odmienna rzecz.
Funkcjonalne pendrivy JetFlash 600
Author: Sarota PR
Source: Sarota PR


Obecnie najwięcej sprzedawanych jest właśnie najróżniejszych smarfonów, dla wielu im ekran o większej przekątnej, tym lepiej. To, że często możliwości tych urządzeń są niewykorzystywane, to nie ma znaczenia, ważne że się ma te pięć pięć i pół cala w kieszeni. Lecz w dalszym ciągu dość chętnie kupowane są zwykłe modele z klawiszami, ich właściciele doceniają prostotę, wygodę i przede wszystkim czas działania bez konieczności szukania ładowarki.


Nadal popularne są także stacjonarne telefony, choć jeżeli chodzi o nie, to częściej kupują je firmy. Obecnie typowy telefon biurowy ma również duże możliwości, bo na przykład może obsługiwać połączenia realizowane przez internet.

Tags: Internet, WD, producenci, sieć, połączenia