Jakim sposobem prawidłowo zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Posted on 13/10/2021 7:10am

Trzymanie danych w chmurze staje się obecnie coraz bardziej modne, niemniej jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, niewątpliwie musimy dowiedzieć się w jaki sposób można zabezpieczyć dane w chmurze. Oczywiście musimy zdać sobie sprawę z tego, że w Necie nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu może pozostać upublicznione, nawet jeżeli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć czy też filmów. Faktycznie ważkie rzeczy, znaczące dokumenty czy też intymne zdjęcia powinniśmy więc trzymać z dala od Internetu.


dane w chmurze
Source: http://pl.sii.eu/pl/
Żeby porządnie zabezpieczyć dane (zobacz www) w chmurze, musimy zadbać o wyborne hasło. Nie zdoła to być data naszego urodzenia, imię naszego kotka czy też rocznica związku - tutaj dowiesz się więcej. Sporo z tych danych wolno bez trudności odszukać, na przykład na Facebooku bądź innych portalach społecznościowych tego typu. Ponadto bliskie nam osoby mogą łatwo wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Pożądane byłoby wybrać złożone, trudne do odgadnięcia hasło, które będzie składać się z wielkich i małych liter oraz cyfr. Jeśli posiadamy kłopoty z zapamiętywaniem tego typu haseł, zdołamy zanotować sobie je na karteczce oraz trzymać w domu - przykładowo w teczce, w której mamy wszelkie znaczące dokumenty.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www zawiera tylko wartościowe fakty, które z pewnością Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz dostrzeż, że należałoby go odwiedzić.dane w chmurze
Source: cloudia.pl
Pamiętajmy też o tym, aby nie stosować jednego, takiego samego hasła do różnorodnych rzeczy, na przykład banku, poczty mailowej lub zasobów, w jakich trzymamy dane w chmurze. Zawsze skorzystajmy też ze wypróbowanych dostawców, niech nie skusi nas niska, atrakcyjna cena. Korzystając z usług, oferowanych poprzez marki w Sieci, powinno się zwrócić uwagę na ich doświadczenie, renomę bądź opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to gratisowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, jaka przeznaczona jest do serwerowych zastosowań. Po zinistalowaniu ubuntu server można korzystać z pakietów stron WWW, baz danych, i także serwera poczty mailowej oraz wielu innych - . Ubuntu Server wydawany jest systematycznie co dwa lata.

Tags: dom, doświadczenie, chmura