Jak wybrać agencję reklamową?

Posted on 13/10/2021 7:36am

Przenoszenie budżetów reklamowych z mediów tradycyjnych do internetu chroni agencje interaktywne przed skutkami kryzysu gospodarczego – takie wnioski płyną z najnowszego badania “Client-Agency Economic Outlook Survey” przeprowadzonego w maju 2009 r. w USA. Krajowe analizy wyraźnie potwierdzają ten trend – reklama w sieci, jako jedyny segment w rynku reklamowym, odnotowała 7% wzrost przychodów w I kwartale 2009 r.

strona internetowa www
Badania ze USA wyraźnie dowodzą osłabienia się sytuacji agencji marketingowych. 87% badanych agencji odczuwa negatywny wpływ kryzysu gospodarczego na ich działalność. Nieliczne z nich - 7% potwierdza, że kryzys oddziałuje na ich firmy pozytywnie. Tylko co 20. badana agencja nie odczuwa żadnego związku między sytuacją na rynku a działalnością firmy. Zobacz na czym polega kształtowanie wizerunku firmy.Za promocją w internecie stoi łatwość rozliczania konwersji wykupionych kampanii, co potwierdza na przykładzie e-mailingu Błażej Miernikiewicz, dyrektor zarządzający jednej z największych w kraju agencji specjalizujących się w marketingu internetowym Artefakt: Zainteresowanie mailingami rosło ostatnio bardzo dynamicznie. Włączenie do oferty mailingów rozliczanych za kliknięcie (CPC) pozwala marketerom na szybką ocenę efektywności tego typu działań. Czasem okazują się one skuteczniejsze i tańsze od klasycznej reklamy w TV czy prasie.

Krajowe analizy odzwierciedlają trendy w Stanach Zjednoczonych dotyczące internetowych form promocji.

Czy ta problematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://www.zpewskarzysko.pl/informacje/0), pod jakim znajdziesz potrzebne Ci informacje - zobacz, że Cię zainteresują na długo.

Według analizy domu mediowego MPG w I kwartale 2009 r. krajowy rynek reklamy zmniejszył się o 160 mln zł, czyli prawie o 10% w stosunku do I kwartału 2008 r. Tylko reklama internetowa odnotowała 7% wzrost przychodów w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2009 r. Badania domu mediowego ZenithOptimedia jest jeszcze bardziej korzystna dla tego sektora – analitycy prognozują mu 20% wzrost w tym roku. Prognozy potwierdza praktyka firm marketingu internetowego:- Krajowych agencji specjalizujących się w marketingu internetowym kryzys nie dotknął – stwierdza Błażej Miernikiewicz z - Zainteresowanie linkami sponsorowanymi oraz pozycjonowaniem nie maleje. Po pierwszym półroczu mamy ponad 15% więcej klientów niż na koniec 2008 r., co daje ponad 300 polskich i zagranicznych serwisów. Podobnie jest w przypadku innych agencji SEO/SEM, z którymi mamy kontakt - podsumował przedstawiciel Artefakt.