Jak rozwijała się przez minione lata technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości może zaoferować blu ray.

Posted on 11/10/2018 7:17am

Jednym z największych przełomów w dziedzinie zapisywania danych było wynalezienie płyty CD. Okazało się wtedy, że na świecie się pojawił nośnik bardzo wygodny w użyciu, stosunkowo bezpieczny a równocześnie dużo bardziej pojemny w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.


Na początku zwykłe płyty CD pozwalały na zapis około 700 MB danych, co wówczas całkowicie wystarczało. Jednak postęp technologiczny szedł cały czas do przodu, więc i metoda zapisu na płytkach rozwijała się cały czas. W pewnej chwili pojawiły się płyty lg dvd, okulary 3D które pozwalały na jednorazowy zapis blisko dziesięć razy więcej inFormacji od standardowego CD. Lecz rozwój się na tym nie zatrzymał, ponieważ obecnie na lg blu ray będzie się mieścić aż 25 GB danych, a przy dwustronnych płytkach nawet dwa razy więcej.


lg cinema 3d
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com


Jak można się domyślić, z możliwości zapisywania tak ogromnej ilości danych korzystają nie tylko posiadacze sprzętu komputerowego, lecz również przemysł (http://www.rfid.zone/rfid-w-branzy-odziezowej) filmowy. Już DVD dawało możliwość zapisywania filmów z bardzo dobrą jakością, a najnowszy standard, to znaczy blu ray daje wręcz kinową jakość. I do tego właśnie na przykład jest stosowany, ponieważ lg cinema 3d jest obecne w zwiększającej się liczbie domów i mieszkań. Podstawą zestawu kina domowego jest odpowiedni odtwarzaczach, na przykład niezwykle popularny jest model lg bd550 - czytaj tu.
Dodatkowo konieczny jest dobrej klasy telewizor a także zestaw głośnikowy. Jeżeli się wybierze dobre, markowe urządzenia, to rzeczywiście można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwej sali kinowej.

Tags: projekt, dysk, technologia, Forma, jakość