Jak najlepiej umieścić swoją stronę w internecie, podstawowe rodzaje hostingu.

Posted on 21/06/2018 6:53pm

Każda internetowa strona potrzebować będzie dwóch rzeczy, czyli adresu i pewnej ilości miejsca na serwerze podłączonym do internetu, na jakim umieszczone zostaną niezbędne pliki. Adresy internetowe nazywają się inaczej domenami, są one dzierżawione i w oparciu o to użytkowane przez właścicieli. Za to pliki można umieszczać w różnym miejscu. Może to być własny komputer, podłączony do sieci, lecz przeważnie wynajmuje się miejsce na jakimś serwerze lub nawet całą maszynę.

świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Potocznie usługi tego typu nazywają się hostingiem, ale w praktyce mogą one obejmować wiele różnych opcji, w zależności od preferencji klientów i ich finansowych możliwości. Najtańszy jest hosting dzielony - . Oznacza to, że na jednym fizycznym komputerze znajduje się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kont o określonych parametrach. Każde konto posiada określoną powierzchnię, ilość transferu do wykorzystania oraz moc procesora, a cena jego będzie się wahać od kilkudziesięciu złotych na rok. Z reguły firmy które oferują hosting posiadają w swojej ofercie parę rozmaitych pakietów, więc każdy mógł będzie sobie coś dobrać pod potrzeby swojego serwisu.serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma sporo ograniczeń, jeśli więc ktoś potrzebował będzie nieco więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś bardziej wydajnym. Chętnie wybieraną opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach takiej usługi klient dostaje określoną część zasobów fizycznej maszyny, to znaczy pewną ilość dysku i pamięci, moc obliczeniową procesorów i transfer. Całe zarządzanie kontem leży po stronie zamawiającego, lecz przez to dopasować można liczne parametry do swoich potrzeb. Następną z opcji jeżeli chodzi o wydajnościowe możliwości jest debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z określonymi komponentami - Techstorage. Spółka z o.o.. Dedykowane serwery przeważnie umieszczane w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze widać je na zewnątrz. Tego typu serwery dadzą sobie radę z naprawdę sporymi stronami, a ich dużym plusem jest to, że da się je prosto rozbudowywać.

Tags: moc, pakiet, miejsce