Jak efektywnie chronić wyświetlacz nowoczesnego smartfona przed zarysowaniem, czyli krótki przegląd dostępnych akcesoriów na komórkę

Posted on 10/03/2019 6:22pm

Telefon staje się atrybutem nowoczesnego człowieka i to niekoniecznie tylko tego, który prowadzi małą albo dużą firmę. Popularna komórka właściwe nie jest już tradycyjnym aparatem służącym do prowadzenia konwersacji, ale wielofunkcyjnym sprzętem.
laptop marki Samsung
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com


Jednakże zaawansowana technika potrzebuje też dobrej ochrony.


producenci telefonów doskonale wiedzą, że w trakcie użytkowania sprzęty są narażone na najróżniejsze uszkodzenia. Stąd jeśli telefon przypadkowo spadnie ze stołu, to najprawdopodobniej nic niepokojącego się nie stanie. Wydaje się jednak, że o dużo poważniejszym zagrożeniem są niewielkie rysy, które powodują, że nowiuteńki i równocześnie supernowoczesny smartfon nie wygląda najlepiej. Posiadaczowi takiego urządzenia przyda się zatem folia na telefon, która doskonale chroni ekran przed zarysowaniem (etuo.pl/folie-szkla). Nomenklatura jest nieco myląca, bowiem możemy sądzić, że ten gadżet został wykonany z przezroczystej folii z plastiku, tymczasem nic bardziej błędnego. W takim przypadku ochrona byłaby tak naprawdę żadna. Wytrzymała folia na telefon jest standardowo wykonana ze szkła hartowanego, lecz równocześnie jej założenie nie wpływa ujemnie na działanie dotykowego ekranu.


Oprócz wspomnianej folii wytwórcy funkcjonalnych gadżetów, a także sami sprzedawcy oferują użytkownikom aparatów praktyczne etui. Takie akcesoria na komórkę można dziś kupić na stoiskach w domach towarowych, a także w internecie. Istotne jest to, żeby wybrać gadżet pasujący do konkretnego modelu telefonu. Dodatkowo warto mieć na względzie fakt, że dostępna kolorystyka jest bardzo zróżnicowana: biznesmeni wybiorą etui w stonowanych barwach, a nastolatki skupią się na modelach w intensywnych kolorach. I te wyliczone, i pozostałe akcesoria na komórkę można śmiało polecić wymagającym użytkownikom, a szczególnie estetom czy reprezentantom świata biznesu.


Różnorodność akcesoriów może zdumieć niejedną sceptycznie nastawiona kobietę.
Tymczasem kiedy już korzystamy z jednego z nich, to dosyć szybko zaczynamy głowić się, jak dotąd radziliśmy sobie się bez folii czy naprawdę przydatnego zestawu słuchawkowego dla kierowcy - jako współcześni ludzie jesteśmy niejako skazani na użytkowanie takich artykułów.

Tags: czas, producenci, Urządzenia, IT