W jaki sposób działają nowoczesne zasilacze impulsowe oraz jak dziś przystapić do ich kupna

Posted on 13/07/2021 9:48am

Zasilacze impulsowe są zwykle zbudowany w oparciu o dobre przetwornicę napięcia. Pierwsza sekcja tych urządzeń jest spotykana tylko w rozmaitych zasilaczach sieciowych. Jest ona stosowana do przetwarzania napięcia zmiennego. Najczęściej składa się z prostownika jak również rozmaitych kondensatorów. Napięcie dociera do tak zwanej sekcji kluczującej, w jakiej w większości wypadków wykorzystuje się tranzystory.
elektryka
Pomiędzy nimi przełącza się stany nasycenia jak również zatkania. Potrafią mieć one przeróżne modulowane długości w zależności od takiego, który zasilacz impulsowy się posiada. Częstotliwość impulsów bywa przy tym znaczniejsza od częstotliwości sieci energetycznej. Napięcie z takiego zasilacza jest przesyłane do odpowiednich diod. Jeśli przy budowie transformatora użyje się kilku uzwojeń wtórnych, ten może dostarczyć kilka rozmaitych napięć wyjściowych.

W większości wypadków można wyróżnić parę rodzajów zasilaczy impulsowych. Jednym z nich jest chociażby zasilacz impulsowy flypack. W jego wypadku klucz tranzystorowy jest zwarty oraz poprzez uzwojenie pierwotne może on skupiać energię magnetyczną. Tego typu rdzeń może oddawać energię dzięki procesom indukcyjnym. Częstotliwość ładowania jest w tym wypadku stała. Tego typu układy można zwykle wykorzystywać w zasilaczach o niewielkiej mocy, chociażby w telefonach komórkowych.

Chcemy Cię namówić do identycznie fajnych wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij w link i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Drobną wadą takiego rodzaju rozwiązania jest niska sprawność energetyczna. Następnym gatunkiem zasilaczy jest Half-bridge oraz full-bridge. Układy te są dość podobne do transformatora sieciowego. Napięcie przebiega tutaj nie sinusoidalnie, ale prostokątnie.

Chcesz zobaczyć więcej info (https://www.c-l.pl/utwardzacze-zywic/) na prezentowany problem? Jeśli tak, to śmiało kliknij tutaj, a z pewnością poczujesz zadowolenie.

Za regulowanie parametrów tego rodzaju systemu odpowiadają układy scalone. Pracują one w celu utrzymania właściwego napięcia. Do przełączania poziomów napięć można używać mostku Graetza a, także dostać układ normalny dla zasilaczy symetrycznych (pełna oferta na ). Układy pół-mostkowe da się dziś spotkać w wielorakich zasilaczach komputerowych. Cechuje je moc dochodząca do około kilkuset watów. Z kolei układy pełnego mostka umożliwiają korzystanie mocy powyżej 1 kW. Nieraz w przypadku zasilaczy mających powyżej 75 W.
Zasilacze impulsowe są dziś dostępne w bardzo różnych cenach oraz typach, z tego powodu każdy odszuka na pewno rodzaj odpowiedni do jego potrzeb. Trzeba przy tym zaufać wskazówkom wyspecjalizowanych znawców tematu. Niewątpliwie będą oni mogli doradzać odpowiednie zakupy zasilaczy, jak też pomóc zyskać o nich bliższe informacje. Bywa to wspaniały sposób, by prosto zorientować się w produktach tego typu. W poszukiwaniu sprecyzowanych danych na temat wykorzystywanych w nich technologii należy jest odwiedzić różne witryny sieciowe i poczytać nieco artykułów na tenże temat. Wiedza dotycząca czegoś tego typu jak choćby zasilacz impulsowy może przydać się wszelkim osobom, jakie interesują się elektroniką jak również jej zastosowaniami.

Tags: diody, Elektronika, parametry, napięcie