Jak bawić się z najmłodszym

Posted on 17/01/2019 7:40am

Wszystkim rodzicom zależy na tym, aby dziecko rozwijało się szybko i bez kłopotu. Uczymy pociechy pisania, czytania, liczb, poruszać się w otoczeniu. Działamy na mnóstwo sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami.

Jeśli szukasz zbliżonych informacji na omawiany wątek, to też rzuć okiem na informatyka analogiczne portale, które podnoszą tę problematykę.

Jakiego typu zabawki edukacyjne są teraz popularne? Jest parę, część z nich z pewnością pamiętamy ze swojego dzieciństwa.


zabawki edukacyjne dla dzieci
Author: Sakena
Source: http://www.flickr.com
Na początek lalki szmaciane. Większość z nas je miało. Tego rodzaju lalki są o wiele lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy sztucznych materiałów przede wszystkim dlatego, że są miękkie i nawet malutkie dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Drugi pozytyw – możemy wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by przedstawiło historię tej postaci. Lalka może być kimkolwiek – królewną, nauczycielką, mamą. Jeżeli mamy smykałkę do szycia możemy uszyć jej różne stroje wedle tego co o lalce opowie nam maluch.Druga bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory, to znaczy gry pamięciowe.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku (http://www.strojemikolaja.pl/), ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niesamowicie ciekawe materiały tam są przedstawione.

Najczęściej to zestaw kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu położony jest kartonik z którym obrazkiem i bardzo wspomaga rozwój. To też wspaniały sposób na wspólne spędzenie kilku godzin, na przykład kiedy pada deszcz (portal o grach).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Konstrukcje z nich postawione trudniej rozwalić, niż takie ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Zwykle do zestawu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co można z nich ustawić. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla już podrośniętych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla większych dzieci przeznaczone są zabawki edukacyjne na Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także kształcą takie umiejętności na przykład ocenę odległości, szybkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, aby poradzić sobie z obsługą pilota (czytaj tutaj więcej).

Jeżeli właściwie zachęcimy dziecko i będziemy przeznaczać czas na bawienie się z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.

Tags: dziecko, rozwój, edukacja, zdolności, dzieciństwo