Internetowe zakupy – jak kupować bez ryzyka?

Posted on 03/06/2019 8:30pm

Zakupy bez wychodzenia z domu to duża wygoda, lecz także ryzyko, że nasz towar, choć w sklepie internetowym jest perfekcyjnie pokazany i opatrzony zdjęciami, nie będzie taki jak na zdjęciu, będzie miał uszkodzenie lub po prostu po rozpakowaniu nie będzie nam się podobał. Co kupować w internecie, aby się nie naciąć?


Oczywiście, bardzo wiele towarów można bez obaw kupić w sklepach w internecie. Zakupienie online towaru, który oglądaliśmy w centrum handlowym też dość często jest świetnym pomysłem, ponieważ bywa, iż cena przedmiotu i koszty kuriera w sumie i tak wyjdą taniej od ceny samego produktu w sklepie.

Dobrą praktyką jest wcześniejsze obejrzenie tego przedmiotu na półce sklepowej a następnie zakupienie go w sieci. Możemy kupować tym sposobem sprzęt elektroniczny, ponieważ autentyczny towar nie będzie raczej znacząco różnił się od tego, który zaprezentowany jest w sieci, a sklepy z elektroniką cieszą się dużą popularnością. Gdyby jakiś sklep sprzedawał towary nieoryginalne albo wyglądem odbiegające od tych w sieci, reakcja rzeszy internautów na pewno ucięłaby natychmiast ten proceder. Tym sposobem można kupić praktyczny i renomowany odkurzacz dla alergików marki Thomas albo depilator czy lokówkę firmy Thomson (obejrzyj katalog).

mężczyzna przy laptopie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wiele marek ma stosunkowo mała sieć sklepów stacjonarnych (ze względu na koszty czynszu, kadry), ale mają sprawnie działający sklep w internecie, realizujący zamówienia klientów i dystrybuujący towar w bardzo szybkim tempie. Na przykład – odkurzacz na wodę Thomas aqua plus przychodzi do nas w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia. Akcesoriów uzupełniających, kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych szukajmy w zakładce „toaleta i akcesoria”. Szeroką ofertą w sklepie internetowym ma przykładowo producent kosmetyków Tołpa (dział toaleta i akcesoria).


Jeżeli towar z jakiejś przyczyny nie będzie nam odpowiadać, zarówno sklepy internetowe z kosmetykami typu Tołpa, jak i markety ze sprzętem RTV czy AGD, z asortymentem Thomson czy ubraniami i butami, akceptują możliwość oddania produktów w ciągu 14 dni od jego nabycia (wg zapisu o prawie do odstąpienia od umowy). To bez znaczenia, czy zakupimy drogą rzecz „z wysokiej półki” czy produkt z działu „toaleta i akcesoria” - każdą rzecz można oddać kiedy towar jest w idealnym stanie.

Tags: kosmetyki, odkurzacz, RTV, sklepy, cena