Ile zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

Posted on 20/01/2022 7:44am

ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić rzeczywiście wiele. Ich przeciętna wypłata może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.
Biała Nokia Lumia 800
Author: Hill+Knowlton Strategies
Source: Hill+Knowlton Strategies


Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od jakich zależna jest ostateczna wysokość pensji. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, natomiast taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są aktualnie najbardziej opłacalne - najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę i trochę ponad 14000 zł netto w wypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 złotych.


Programista zarabia inne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. zarabia nieco mniej w przypadku pracy zdalnej oraz jego pensje odróżniają się od poziomu komplikacji. W obu wypadkach różnica to kilka tysięcy zł na miesiąc. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni we współczesnym świecie.

Szukasz dodatkowych wiadomości na opisywany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej ibm planning analytics a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie panuje powszechne przekonanie, jako by nauka była trudna i długotrwała.
To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, przy czym osoby zainteresowane mogłyby korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne portale internetowe. W trakcie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

Tags: serwis, RAM, typ