Ekrany typu LED - w jaki sposób funkcjonują, jak są wykonane i w jakich zastosowaniach się sprawdzają.

Posted on 11/07/2018 4:35pm

Rynek promocji oraz reklamy bez przerwy szuka nowych pomysłów i możliwości. Dzięki nim można będzie zyskać przewagę nad konkurencją i spróbować znaleźć nowe dojścia do klienta. Jedną z bardzo często wykorzystywanych nowości pośród firm reklamowych są ekrany i panele led. Spotkać je można w coraz większej liczbie miejsc, a ponieważ ich ceny cały czas maleją, to dziwić się nie ma czemu, że tak bardzo zyskują na popularności, bo zalet mają bardzo dużo.

Coraz szerzej wykorzystuje się je w reklamie, sporcie i rozrywce, a także do sygnalizacji informacyjnej i drogowej. Główną zaletą takich ekranów jest doskonała jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki atmosferycznej, w jakich to się dzieje. Takim ekranom nie będzie przeszkadzać intensywne światło słoneczne ani ciemność, bez względu na warunki mogą świecić dokładnie w taki sam wyraźny sposób. Cecha ta ma szczególne znaczenie przy ekranach w terenie, gdzie warunki mogą być bardzo zmienne - dzięki zastosowaniu ekranów LED nie powinno być żadnych problemów z odpowiednią widocznością obrazów, które są wyświetlane.

ekran LED
Author: Blake Patterson
Source: http://www.flickr.com
Ekran LED to zaawansowane technologicznie urządzenie. Jest on złożony z pojedynczych punktów, które da się w niezależny sposób sterować, a tym samym sterować wyświetlanym obrazem, np. Pojedynczy piksel złożony jest z trzech kolorowych diod, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Określając poziom jasności każdej z diod otrzymuje się w efekcie ostateczny kolor pojedynczego punktu, czyli to, co będzie widział odbiorca.Ekrany LED składają się z dużej liczby pikseli, bardzo podobnie jak na przykład monitory czy telewizory. W efekcie końcowym otrzymuje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkaset metrów obraz, choć rzecz jasna jest to zależne od rozmiaru ekranu . A tu są bardzo duże możliwości, bo ekrany posiadają budowę modułową. Każdy z ekranów składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych, które można łączyć w dowolny sposób. Tym sposobem bez żadnego problemu można zbudować rzeczywiście ogromny wyświetlacz, jaki da się na przykład zainstalować na piłkarskim stadionie.

Tags: obraz, odbiorca, wyraźne