Do jakich zadań używane są drony? Czy mamy jakieś przepisy definiujące, jak z nich korzystać?

Posted on 09/12/2021 7:42am

Technologia odmienia świat nie do poznania, na szczęście na lepsze. Być może nie zawsze tak to odbieramy, ale nie ulega wątpliwości, iż dzięki nowym odkryciom wiele obszarów życia zmieniło się na lepsze.


Ciekawym przykładem są drony, jakie są coraz bardziej popularne.


Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Są to tak zwane bezzałogowe statki powietrzne, jakie bardzo często używane są przez wojsko do obserwacji i rozpoznania. Z takiego powodu mają osprzęt, który jest najlepszy do obserwacji. Stworzony jest z głowic optoelektronicznych.

Zaprezentowany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać - przejdź do strony .

Drony jednakże znamy pod innym kątem, choć to wspomniane wykorzystywanie może służyć w wielu celach, jak przykładowo poszukiwanie zaginionych osób.


W dzisiejszych czasach drony są do kupienia dla każdej osoby, zwłaszcza, iż od 7 września 2016 zostały wprowadzone w życie całkiem nowe zapisy, które ustalają ruch dronów na terytorium Polski. Wcześniej można było latać bez pozwoleń nad zabudowaniami oraz miastami, gdzie mieszka mniej niż 25 tysięcy mieszkańców. Aktualnie przepisy są już bardziej restrykcyjne, ponieważ nie damy rady latać nawet na terenami wiejskimi, ponadto trzeba spełnić pozostałe wymogi.
Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


Ażeby obecnie z nich skorzystać musimy wykonać certyfikat i to jest krok w dobrą stronę, gdyż ktoś niedoświadczony może spowodować duże niebezpieczeństwo. Zdarzały się już sytuacje, iż drony spadały, a bez wątpienia to zagrożenie dla ludzi.


Pomimo zaostrzenia przepisów amatorów dronów stale przybywa, gdyż są dziś dostępne jak jeszcze nigdy wcześniej. Bardzo popularne są filmy z drona, ujęcia, które kiedyś można było zrobić, lecz za zdecydowanie większe pieniądze.

Tags: film, czas, świat, części, drony