Czy wygląd portali internetowych ma wpływ na ich oglądalność?

Posted on 22/06/2018 1:13am

Projektowanie portali internetowych, które generują zyski, wymaga nie lada umiejętności. Od pewnego czasu wiele się mówi o funkcjonalności stron internetowych, ponieważ nowo powstałe strony, często są jej pozbawione.
E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Funkcjonalność stron www, to w Polsce całkiem świeży, ale dynamicznie rozwijający się temat. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z konieczności zbudowania czytelnych i estetycznych serwisów internetowych. Odpowiednie proporcje i koncentracja się na najważniejszych rzeczach jest sekretem do funkcjonalnej strony głównej.Strona główna jest pierwszą i nie rzadko jedyną możliwością przyciągnięcia uwagi internauty. Jest zarówno mapą, jak i drogowskazem witryny internetowej. Korzyści płynące z posiadania dobrze zaprojektowanej strony głównej, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Odpowiednio zaprojektowana pierwsza strona, winna obejmować takie składniki jak: znaczek logo, nazwę i opis firmy, menu główne wskazujące główne kategorie, wyszukiwarkę serwisu oraz aktualności.

internet
Author: TwojaBateria.pl
Source: TwojaBateria.pl
Nawigacja na stronie internetowej, to niezwykle ważny element funkcjonalności stron www. To wirtualne prowadzenie użytkowników za rękę i pomaganie im w odnalezieniu tego, co pragną znaleźć w serwisie. Obszary nawigacyjne należy umieszczać w łatwo zauważalnych miejscach. Ludzie intuicyjnie szukają menu, zazwyczaj na górze i po lewej stronie. Poza tym, menu powinno mieć właściwą kolejność i hierarchię oraz czytelny krój pisma.

Tworzeniem profesjonalnych portali internetowych, zajmuje się agencja interaktywna. Jeśli myślimy o budowie dobrze prosperującego portalu, warto zgłosić się do takiej agencji. Poprawa funkcjonalności portali internetowych, przyczynia się do ułatwienia nawigowania po serwisie, zwiększenia zadowolenia użytkowników, zwiększenia ruchu na stronach oraz wzrostu zaufania do portalu i firm z nim współpracujących.

Sprawdź też https://www.prestashop.com/forums/topic/538065-optymalizacja-sklepu-seo/ (https://www.prestashop.com/forums/topic/538065-optymalizacja-sklepu-seo/).

Tags: firmy, nawigacja, WWW, transakcja, aktualności