Czy powinniśmy czytać recenzje w sieci?

Posted on 13/10/2021 7:22am

Dzisiaj różne opinie w niezwykle wielkim stopniu zależą od treści, które docierają do nas poprzez internet. Niejednokrotnie okazuje się, iż zanim wybierzemy się do teatru albo nawet na zakupy, czytamy wcześniej bardzo dokładnie różnorakie komentarze lub recenzje w internecie dotyczące danych produktów czy usług. Czy jednak zawsze są one wiarygodne? I czy warto jest się nimi sugerować?
Program internetowy
Author: Syed Ikhwan
Source: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie umieszczane w sieci komentarze albo recenzje nie wywodzą się w rzeczywistości od profesjonalnych osób lub naprawa laptopów - Dr Laptop też ludzi, którzy wcześniej mieli szansę wypróbować produkt bądź usługę, ale są generowane przez ważne agencje reklamowe. Ich celem jest subtelnie propagować produkty dla swoich odbiorców. Niemało osób uważa wręcz, że internet poza kilkoma wyjątkami, raczej nie jest rzetelnym źródłem informacji. Wśród natłoku wiadomości bardzo często trudno nam samym sprawdzić, czy pozyskana recenzja rzeczywiście pochodzi z rzetelnego źródła, czy też może jest wyłącznie przygotowana przez specjalistów do tzw. ePR-u, których zadaniem jest odpowiednie zachęcenie nas do pewnych produktów. Jak się okazuje, wielokrotnie pozytywne komentarze, opinie i recenzje są opracowane przez ludzi, którzy uzyskują za to konkretne pieniądze od agencji marketingowych. Takie komentarze zapewne są pochlebne, jednakże zazwyczaj całkowicie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków - Forza Motorsport 3 – najlepsza recenzja.

Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Internet jest świetnym miejscem do promowanie się przez wszelkiego rodzaju marki. Daje bardzo dużo nowych możliwości skutecznego i podprogowego wpływania na opinie osób, które w przyszłości powinny stać się potencjalnymi klientami, na przykład A przecież o to chodzi wszystkim firmom! Poza tym analizy uświadamiają, że znacznie bardziej wierzymy w różnego rodzaju opinie na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma więc nic szczególnego w tym, iż marketerzy niezwykle ochoczo sięgają po tego typu rozwiązania.Jest to jedna z niezawodnych form reklamy w internecie, a jednocześnie bardzo opłacalna. Marketing prowadzony w sieci staje się zatem czymś normalnych. Niestety wymaga to od nas znacznie większej świadomości, że nie we wszystko co pojawia się w sieci powinniśmy wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.

Tags: Internet, marki, Produkty, opinie