Czas istnienia technologii

Posted on 06/12/2021 7:42am

Czy myślałeś kiedykolwiek nad tym, jakby wyglądało życie bez takich zdobyczy techniki jak telewizor? Mimo że sprzęty TV są w ogólnym użyciu dopiero od kilku dekad, zdążyło narodzić się pokolenie, które nie może sobie wyobrazić życia bez tv. Bieżące lata to okres zwycięstw nowych mediów, telewizory jednak nie zgubiły swojej potęgi – są przecież obecne w dużej części naszych ognisk domowych.


telewizor
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Można jednakże przytoczyć urządzenie, które niedawno straciło mocno na popularność – radio. W czasie, kiedy powstawały media radiowe, był to główny środek przekazywania informacji na dużą skalę. Należy pamiętać, że dzięki odbiornikom radiowym w mieszkaniach niemieckich Nazistom udało się skutecznie kierować narodem.

Czyżbyś nie mógł przerwać naszego wpisu? To dla nas niebywale miła wieść - zatem kontynuuj na następnej stronie.

Współcześnie radio nie ma takiej mocny – w ostatnich latach słuchają go nieliczni, przede wszystkim zmotoryzowani w czasie długiej podróży oraz seniorzy. Siłę tego medium ujawnia jeszcze Radio Maryja, radio sterujące umysłami rzesz seniorów.

Coraz mniej klientów nabywa również wieże stereo. Trudno się dziwić – większość młodzieży kawałki bierze z cyberprzestrzeni. Playery CD zostały wyparte przez niezwykle popularny format MP3. Wieże stereo zostały wyparte przez przenośne odtwarzacze MP3. Tego gatunku urządzenia zyskały wielką popularność wtedy, gdy powstał pionierski iPod, odtwarzacz muzyczny stworzony przez genialnego Steve’a Jobsa, który przyniósł jego firmie (Apple) straszne pieniądze. Dziś muzykę da sie też odpalać na przeróżnych serwisach internetowych. Więcej możesz sprawdzić tutaj - części zamienne do TV.

A jak będzie wyglądała przyszłość ziemskiej myśli technologicznej? Nie zamierzamy parać się zgadywaniem, bo są one z góry skazane na porażkę. Właściwie nie można wskazać futurologa, który trafnie przewidział, jak będzie wyglądał świat za parę lat. Jeśli zamierzasz to sprawdzić, zobacz aleklima klimatyzacja koszt w cyberprzestrzeni i utworach literackich wizje różnorakich badaczy i wieszczów – według sporego odsetka przepowiedni w 2000 roku mielibyśmy latające auta…

Tags: MP3, iPod, telewizory, odtwarzacze mp3, internecie