Business Intelligence – czyli aby pozostać konkurencyjnym na rynku trzeba także umiejętnie operować dostępnymi informacjami

Posted on 24/11/2018 9:16am

Wzrost konkurencyjności w niejednej branży wymusza na kierownictwie firmy poszukiwanie takich rozwiązań, które gwarantują rozwój firmy przy jednocześnie zmniejszonych kosztach działalności. Poszukiwanie innowacji, a tym samym i oszczędności, to w dzisiejszych czasach dla różnych firm priorytet.


Aby być konkurencyjnym na rynku należy także efektywnie operować dostępnymi informacjami i zasobem danych gromadzonych w trakcie prowadzenia działalności. Żeby uprościć tego rodzaju procesy stosuje się w różnych branżach rozwiązania business intelligence.
Bi jest coraz popularniejsze nie tylko wśród firm nastawionych na innowację, ale również wśród tych przedsiębiorstw, które szukają wygodnych i równocześnie skutecznych rozwiązań, dzięki którym mogą wybić się na rynku.

Ten artykuł jest pasjonujący, ale warto poznać też odmienne tego rodzaju materiały. Dlatego zobacz szczegóły (https://www.dronlandia.pl/fenomen-lily), które również okażą się dla Ciebie pomocne.

Udostępnia się wiele programów i systemów w obrębie BI, ułatwiających zarządzanie informacjami i które tanim kosztem podwyższają efektywność pracy. Warto na przykład wiedzieć więcej o qlikview, czyli o systemie bardzo pomocnym również jeśli chodzi o analizę danych.

Kluczową zaletą tego systemu, tak jak innych rozwiązań w ramach BI, jest przede wszystkim łatwy i szybki dostęp do wielu informacji, które krążą po oddziałach w firmie. System skupia się na tym, by użytkownicy mogli w każdym momencie mieć podgląd w potrzebne informacje czerpane z różnych baz danych i aby na informacjach tych mogło w tym samym czasie pracować wiele osób. Dodatkowo system jest tak przemyślany, aby można było realizować rozmaitego typu zlecenia prosto i intuicyjnie. Rozbudowane są tu również opcje prezentacji danych – szczególnie ich wizualizacji graficznej np. w postaci 3D.


W ten sposób można wszystkie niezbędne dane umieścić w czytelnych wykresach, tabelach, bądź innych narzędziach, wykorzystywanych do prezentowania danych. Sporym plusem systemu jest też możliwość korzystania z jego oprogramowania także w urządzeniach mobilnych.
Przytoczony system to nie jedyne narzędzie w obrębie BI, ułatwiające firmie pracę i pozwalające wybić się na tle konkurencji. Skutecznie jednak prezentuje możliwości tego rodzaju systemów i ich korzyści dla przedsiębiorstw, które w nie zainwestują.

Tags: informacje, 3D, urządzenia mobilne