Algorytmy panda i pingwin a opinie na ich temat

Posted on 22/06/2018 11:39am

Google nieustannie wprowadza zmiany, by wyszukiwanie było jak najbardziej intuicyjne dla użytkowników. Osoby parające się profesjonalnie pozycjonowaniem znakomicie orientują się w najistotniejszych zasadach, co poddawane są modyfikacjom. Wśród flagowych algorytmów wymienia się algorytm pingwin, który nieodwracalnie zmienił funkcje wyszukiwania w Google. Cały proces pozycjonowania stał się jednak jeszcze bardziej skomplikowany, co ma jednak na celu szczególnie zapobieganie niepożądanemu spamowi.

Wyszukiwarka google
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Wyszukiwarka Google a zdania użytkowników na temat ulepszeńAlgorytm panda jest odpowiedzią na niechciane działania spamerów. Podejmowane przez nich działania bardzo często godzą w etykę, jaką promuje wyszukiwarka Google. Jest to szczególna blokada na nieetyczne pozycjonowanie stron internetowych. Zwiększająca się liczba witryn w sieci powoduje, że obowiązkowe jest stosowanie przetestowanych metod w zakresie pozycjonowania. Luki w tym wykorzystywane są w niewłaściwy sposób, jak przykładowo układanie stron w rankingu w nieetyczny sposób.

Ulepszenia wyszukiwania w Google a funkcjonowanie

Wobec rosnących systematycznie stron sieciowych wymagane jest wprowadzanie dalszych rozwiązań. Wśród nich jest algorytm pingwin, który efektywnie obniża pozycje stron internetowych, jakie pozycjonowane są ze stosowaniem nieodpowiednich metod. Niezgodność z wymogami wyszukiwarki Google jest na równi z tym, że dana witryna będzie sukcesywnie spadać. Nie chcą tego przedsiębiorcy – właściciele stron, którzy wówczas zwracają się do doświadczonych agencji SEO.

Jakie możliwości daje algorytm panda?

Pewien czas temu został wprowadzony algorytm panda - https://www.artefakt.pl/blog/seo/dlaczego-warto-inwestowac-w-tresc-na-stronie (https://www.artefakt.pl/blog/seo/dlaczego-warto-inwestowac-w-tresc-na-stronie), co pomaga w jeszcze efektywniejszym wyszukiwaniu w Google. Ma przede wszystkim służyć do zwiększenia widoczności witryn rewelacyjnej jakości, by każdy użytkownik mógł liczyć na skuteczne wyszukiwanie. Zadowolenie użytkownika jest na pierwszym miejscu, dlatego Google ciągle poszukuje następnych rozwiązań. Ich celem jest zapewnienie jak najskuteczniejszego wyszukiwania, jakie nie pochłaniają wiele czasu użytkownika.

Tags: Google, pozycjonowanie, wyszukiwarki, seo