Aktualnie coraz bardziej są ważne wartościowe projekty. „Masówka” się kończy, małe projekty są coraz częściej wybierane

Posted on 21/06/2018 6:01pm

Wydaje się, że ogół dąży do jednego – do specjalizacji. Czy widać to na każdym kroku? Raczej nie, pewne jest natomiast, iż po latach polskiego kapitalizmu, kiedy w cenie były usługi wielkich podmiotów, następuje niewidoczny na pierwotny rzut oka, przewrót. Otóż, wszystko to, co skupiało się w rękach wielkich podmiotów, czyli każda z usług z umiarem się rozdrabnia. Ludzie zaprzestają wybierać miejsca, gdzie pozyskają wszystko, wolą ale warsztaty, zakłady, w jakich pracują pasjonaci.
aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Wyraźnie, nie jest to reguła. Na ogół w tę stronę kierują się ludzie młodzi, którzy wyszukują czegoś więcej niż „masówki”. Pośród innych grup wiekowych rozkłada się to wielorako, lecz jak pokazuje interesujący indeks – większa część starszych ludzi, wychowanych wszak na małych usługach (małe warsztaty) ubóstwiają korzystać na przykład z wielkich marketów. Prawdopodobnie wynika to z tego, że kojarzą im się one z niezależnością.Po latach komunizmu, gdy wszystko było państwowe, a wyboru nie było za wielkiego, nieoczekiwanie pojawiły się wielkie sklepy oferujące dosłownie wszystko. Młodzi ludzie urodzili się już w tym systemie, więc dla nich jest to monotonne i bez zasad czy innych wartości. Wybierają więc to, co w ich przypuszczaniu ma wyższą wartość. Zamiast pójść do wielkiego marketu wybiorą nieduży sklep fotograficzny .

aparat fotograficzny
Author: Eugene Romanenko
Source: http://www.flickr.com
Podobnie będzie z innymi usługami. Dodatkowo, wielu młodych ludzi ma aktualnie lepszy kontakt z przeróżnymi przedsiębiorstwami, niż kiedyś. Kiedyś, to w ogóle nie było takiej ewentualności, ponieważ wymiana komunikacji była jednostronna (nadawca – odbiorca). Obecnie, każdy człowiek, z powodu rozwoju internetu i mediów społecznościowych może czuć się jak ktoś wart uwagi w kontakcie z marką.

I tak naturalnie jest. To buduje więź, łatwiej o taką więź małym firmom, gdyż posiadają one bliższy kontakt z każdym klientem. Z dużymi firmami jest raczej trudniej, gdyż tam zasady kontaktu z klientem rządzą się trochę innymi prawami. Mimo wszystko, polityka takich firm, pod naciskiem właśnie tej nowej filozofii obsługi klienta się ulepsza. Równolegle takie firmy muszą bardzo się natrudzić, aby zaspokoić każdego klienta. Jedna skarga i od razu może być kryzys, należy więc na wszytko uważać.

Tags: marka, sklep